Liefde in praktijk en bekering
Ik ben diep onder de indruk van de impact die de goddelijke liefde heeft op ons geestelijk en maatschappelijk leven. Deze liefde spreekt over het reilen en zeilen van het wederom geboren kind van God, dat door het bloed van Jezus gereinigd is.
Duidelijk is, dat de liefde voor onze hemelse Vader, onze God, de hoogste plaats en prioriteit moet hebben in een gezond geestelijk leven. Er staat: “Gij zult de HERE, uw God, liefhebben met geheel uw hart en met geheel uw ziel en met geheel uw kracht.” Deuteronomium 6:5.
Hebben we met geheel ons hart liefde voor God, of hebben we naar onze God toe een verdeeld hart? Hebben we God lief met geheel ons verstand, of wordt ons verstand ook beheerst door de pijn die anderen ons gedaan hebben? Hebben we God lief met geheel onze kracht, of zijn we onder invloed van wereldse krachten en machten?
Het is heel goed dat we God liefhebben met geheel ons hart. Wie van God houdt, moet ook zijn broeder liefhebben, zegt het Woord (1Johannes 4:21). Broeders en zusters zijn gezegend en geliefd door eenieder die van harte van God houdt. “Wie niet liefheeft, blijft in de dood.” (1 Johannes 3: 14). Wie niet liefheeft, is nog niet echt bekeerd of wederom geboren.

