Jezus kwam om te sterven
De Heer Jezus heeft Zijn koninklijke waardigheid en Zijn hofhouding van tienduizenden engelen verlaten om naar deze wereld, verloren in zonde en schuld, te komen.
Jezus, onze Heiland en Heer, kwam in deze wereld om te sterven.
Zijn dood voor zondaren was Zijn grote missie. Zijn dood heeft veel veranderd. Het heeft ons tot God gebracht. Hij heeft de weg tot de hemelse Vader geopend. Zonder Zijn kruisdood hebben we niet het ware leven, bevrijd van vrees en angst. Zijn dood heeft ons hoop gebracht, want we werden verlost van onze zonden. We zijn verlost door Jezus. “Hij heeft ons gered uit de macht van de duisternis en ons overgebracht naar het rijk van zijn geliefde Zoon, die ons de verlossing heeft gebracht, de vergeving van onze zonden.” Colossenzen 1 vers 13 – 14 (NBV).
Tijdens Zijn aardse bediening hebben de kerkleiders en anderen meerdere keren getracht de Hem te doden, maar zonder succes. Hij zou sterven naar Gods plan om de wereld, die God zo liefhad, door zijn kruisdood te redden uit haar ellendige staat. Hij heeft het volbracht.
Het is duidelijk, al heb ik het in deze overdenking niet eerder aangehaald, dat zonder de opstanding uit de doden, het lijden en sterven van de Heer Jezus, geen invloed zou hebben gehad in het leven van de kinderen Gods. “en als Christus niet is opgewekt, is onze verkondiging zonder inhoud en uw geloof zinloos. Maar als Christus niet is opgewekt, is uw geloof nutteloos, bent u nog een gevangene van uw zonden.”1 Korinthe 15:14 en 17 NBV.
We mogen ontzettend blij zijn dat onze Heer Jezus aan het kruis gestorven is, maar nog blijer dat Hij is opgestaan uit de dood en de dood heeft overwonnen.

