De weg van Golgotha

Kinderen Gods moeten de weg naar het kruis van Golgotha en het hangen aan het kruis van Jezus Christus zeer serieus nemen. Golgotha heeft het heden en de toekomst van de kinderen Gods baanbrekend beïnvloed en veranderd.

Toen Jezus, onze Heiland, aan het kruis hing en Zijn bloed vloeide, begon er een nieuw tijdperk in deze wereld. Vooral voor hen die bewust, met geheel hun hart, een besluit genomen hebben om de Heer Jezus te volgen.

Hij heeft onze zonden op zich genomen, door Zijn striemen is er genezing naar lichaam, ziel en geest. Ook heeft Hij ons verlost uit de macht van de duisternis, zodat we in het licht kunnen wandelen.  In Colossenzen 1 vers 13-14 staan er geweldige, krachtige en bevrijdende woorden: “Hij heeft ons verlost uit de macht der duisternis en overgebracht in het Koninkrijk van de Zoon zijner liefde,in wie wij de verlossing hebben, de vergeving der zonden.”

Mooi is de vertaling van de BGT (Bijbel in Gewone Taal): “Hij redde ons allemaal uit de macht van het kwaad. En hij bracht ons in de nieuwe wereld van zijn Zoon  Christus, van wie hij zo veel houdt.”

Hoe zijn we gered van het kwaad en uit de macht van de duisternis? Door Zijn offer aan het kruis van Golgotha. Het is duidelijk dat het kwaad en de duisternis ons niet hoeven te verslaan. We kunnen staan in de autoriteit van God en overwinnaars zijn over het kwaad en de duisternis. Hij heeft ons verlost. Hij redde ons uit de macht van het kwaad.

share